Wyprawa na wschód od naszego kraju – Ukraina

Jeszcze do niedawna Polacy wyruszali przede wszystkim na Zachód, nie jedynie do pracy, jednak również w celach turystycznych. Teraz coraz więcej osób obiera kierunek wschodni, bo Wschód wrócił finalnie do łask. Ten kuszący region to najlepsze miejsce na zresetowanie się i nabranie sił. Na wschodzie organizowane są także www.wycieczkidolwowa.com.pl. Jak najbardziej najchętniej na wschód jeżdżą osoby, które cokolwiek wiedzą o tym regionie oraz kochają klimat miejsc wschodnich. Najczęstszym punktem i celem wypraw z Polski jest Ukraina. Wyprawy na Ukrainę to już praktycznie powszedniość każdego przewodnika krajoznawczego po wschodniej stronie internetowej Polski. Ukraina zachwyca swoją malowniczością, paletą barw, smakowitą kuchnią i nadzwyczaj, jednakowoż to niezmiernie niskimi cenami. Wielu Polaków z zapałem wyjeżdża na wycieczki do Lwowa, albowiem to obowiązkowy punkt takiej podróży.
Co roku jeżdżą tam tysiące – co należy wiedzieć wybierając się na Wschód?

• Na Ukrainę wjedziemy z paszportem, nie zapominajmy, że Ukraina nie jest częścią Unii Europejskiej, więc na przejściu granicznym zostaniemy zapytani o paszport, trzeba być na to przygotowanym.
• Na przejściach granicznych z Ukrainą stoi się na granicy niezmiernie długo, od czasu do czasu nawet kilkanaście godzin. Wynika to z wielkiego ruchu przemytniczego nad którym próbują zapanować i Polska, oraz Ukrainy.
• Najszybsza i najtańsza jest wyprawa na Ukrainę z Rzeszowa ze względu na bliskość obydwu punktów podróży.

Czy na Ukrainie mówią po polsku? Jak najbardziej, że tak, a jeżeli spotkamy kogoś, kto nie mówi, a my jesteśmy na bakier z ukraińskim, to bez trwogi. Po ukraińsku wolno się dogadać z kimś nawet bez znajomości języka, wynika to z przynależności i polskiego, oraz ukraińskiego do rodziny języków słowiańskich. Niektóre słowa są bardzo analogiczne, wystarczy ich jedynie stosownie używać.
Najogromniejszą i najpiękniejszą atrakcją Ukrainy jest Lwów. Każdego roku wycieczki do Lwowa to atrakcja, z której korzysta wielu wędrowców. Lwów to zabytki, olśniewająca kuchni oraz bez liku inspiracji dla dziennego życia.

 

Sprawdź także: Wycieczki Integracyjne dla Firm Rzeszów

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *