The Sims – zjawisko gry

Wszyscy,którzy są wielbicielamiróżnorodnego typu gier komputerowych z całą pewnościąprawidłowo zdają sobie sprawę z tego, na czym bazuje gra „The Sims”. Jakim sposobem się okazuje, ta atrakcyjnajuż gra jest znana na całym globie, choć jak przyznaje sam jej twórca, początkowo w żadnym razie nie miał takiego założenia. Pierwotniebowiem gra miała być oprogramowaniemsprzyjającym do projektowania, a poszczególni Simowie mieli kreować modele do obrazowania ludzi.

Dziśgra „The Sims” jest grą słynną i cenioną,wydawaną przez jednostkę Maxis. Jeżelimielibyśmy zakwalifikować ją do jakiegoś jednego typu gier komputerowych, byłoby to trudne,skutkiem tego, że gra ta wielokrotnie uznawana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Główna część tejatrakcyjnej gry pozostałaopublikowana w 2000 roku, a do tego czasu zbyto jąw ponad szesnastu milionach kopii.

Co interesujące, gra tanigdy tak w zasadzie nie miała jasno i dokładniezdefiniowanego celu. Gracz ma do sfinalizowania dużozadań, rozpocząwszy od budowy domu aż po kierowanie życiem pojedynczych Simów. Zajęcie to bywaniezmiernie wciągające z powodu wielu możliwości, jakie zapewnia gra. Nie skłamiemy również, jeśli dodamy, że gra ta takw zasadzie może ciągnąć się w nieskończoność. Do najistotniejszych zadań każdego gracza należy w głównej mierze wydawanie poleceńskonstruowanym przez siebie postaciom(osobiście możemy nadawać im imiona,wybierać odcień skóry czy kolor włosów). Ważnejest w związku z tym to,aby każdy Sim miał czas również na pracę, jak oraz naodpoczynek czy na spożywaniepojedynczych pokarmów.

Jeżeli gracz notorycznie będzie zapominał o najważniejszychdziałaniach, wtenczas postacie zachorują, po czym umrą. W tym czasie gra się kończy,niemniej jednak naturalniejesteśmy w stanie wprowadzić do grycałkiemnowych Simów, znowuż przez siebieutworzonych.Gra „The Sims”, jak i jej kolejne częścizdają się bić wszystkie rekordy popularności, a zawdzięczają tow głównej mierze szerokiemu gronie odbiorców, do jakich gra jest dedykowana. Nie jest onabo tylko i wyłącznie grą typowo żeńską czytypowo męską. Grać są w stanie w nią przedstawiciele obojga płcioraz na pewno wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „TheSims” jest w głównej mierze dwu oraz trójwymiarowa grafika, jaka czyni gręwybitnieinteresującą i wciągającą. Wszelkiekreowane przez graczy postacie są w związku z tym trójwymiarowymiobiektami – sprawdź również SimCityBuildItCheats.

Motyw niekończącej się gry był do tej pory wykorzystywany wnielicznych grach komputerowych (między innymi w grze Harvest Moon),lecz żadna seria wcześniej nie zdobyła takgigantycznej popularności. „The Sims”jest więc pierwszączęścią serii, która odniosła nadzwyczajnysukces na kompletnym rynku gier komputerowych.

Tags:

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *