SimCity fenomen rozrywki

Wszyscy, którzy są wielbicielami rozmaitego typu gier komputerowych z całą pewnością dobrze zdają sobie sprawę z tego, na czym polega gra „The Sims”. W jaki sposób się okazuje, ta modna już gra jest znana na całym globie, choć jak przyznaje sam jej twórca, w pierwszej chwili w żadnym razie nie miał takiego założenia. Pierwotnie bo gra miała być oprogramowaniem służącym do projektowania, a poszczególni Simowie mieli kreować modele do obrazowania ludzi. Dzisiaj gra „The Sims” jest grą słynną i cenioną, wydawaną przez firmę Maxis. Jeśli mielibyśmy zakwalifikować ją do jakiegoś jednego typu gier komputerowych, byłoby to zawiłe, skutkiem tego, że gra ta nieraz dopuszczana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Główna część tej legendarnej gry została opublikowana w 2000 roku, a do tego czasu zbyto ją w ponad szesnastu milionach kopii.

Co interesujące, gra ta przenigdy tak w gruncie rzeczy nie miała jasno oraz precyzyjnie zdefiniowanego celu. Gracz ma do sfinalizowania wiele zadań, rozpocząwszy od budowy mieszkania aż po kierowanie życiem pojedynczych Simów. Zajęcie to bywa niezwykle wciągające z powodu wielu dyspozycji, jakie przynosi gra. Nie skłamiemy także, jeśli dodamy, że gra ta tak w rzeczywistości może ciągnąć się w nieskończoność. Do najistotniejszych zadań każdego gracza należy w głównej mierze wydawanie poleceń skonstruowanym przez siebie postaciom (osobiście jesteśmy w stanie nadawać im nazwy, wybierać odcień skóry lub odcień włosów). Ważne jest w takim razie to, by każdy Sim miał czas zarówno na pracę, jak oraz na odpoczynek czy na jedzenie pojedynczych posiłków. Jeżeli gracz notorycznie będzie zapominał o najistotniejszych czynnościach, wtedy postacie zachorują, po czym umrą. W tym momencie gra się kończy, niemniej jednak bezsprzecznie jesteśmy w stanie wprowadzić do gry gruntownie oryginalnych Simów, jeszcze raz przez siebie utworzonych.

Gra „The Sims”, jak oraz jej następne części zdają się bić wszelkie rekordy popularności, a zawdzięczają to przede wszystkim szerokiemu gronie odbiorców, do jakich gra jest adresowana. Nie jest ona albowiem tylko i wyłącznie grą typowo żeńską czy typowo męską. Grać są w stanie w nią przedstawiciele obojga płci i z pewnością wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „The Sims” jest w głównej mierze dwu i trójwymiarowa grafika, która czyni grę wybitnie interesującą i wciągającą. Wszystkie konstruowane przez graczy postacie są w takim razie trójwymiarowymi obiektami – wypróbuj także SimCity BuildIt Hack.

Szablon niekończącej się gry komputerowej był do tej pory wykorzystywany w nielicznych grach komputerowych (między innymi w grze Harvest Moon), lecz żadna seria uprzednio nie zdobyła tak ogromnej popularności. „The Sims” jest więc pierwszą częścią serii, która odniosła fenomenalny sukces na pełnym rynku gier komputerowych.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *